Etiopie    Kráterové jezero u Debre Zeyit

[ Homepage ]  [ English version ]  [ LowRes - Menší Fotky ]

23.11. Jedeme na výlet z Adisu ke kráterovým jezerům na jihu. Bereme bus vpravo od vlakového nádraží do Debre Zeyitu za 3,50B/os. Jede se po pěkné asfaltce, první meziměstské postavené za pomoci EU. Cesta trvala cca 1 hod. Nejdříve jsme okoukli jezero Bishoftu ležící ve městě. Byl to jenom slabý odvar proti tomu, co nás čekalo. Šlapeme k jezeru Hora. Na břehu je rekreační "osada". Vstup 2B/os - nic moc, alespoň restaurace s terasou a výhledem.


foto Dan M.

Obcházíme jezero. Všude bylo kolem spousta ptactva, cca 20 druhů (volavky, pelikáni, ibisové, kachny, rackové, ledňáčci, atd...). Pro ornitology pravý ráj.


foto Dan M.

Nejdříve jdeme od břehů k asfaltce a pak zpět ke břehu na krásné místo s akáciemi a obřadním místem kmene Oromo pod obrovským fíkovníkem. Ještě tam doutnaly ohníčky po kávovém(?) obřadu. Vypadalo to dost tajůplně.

Jdeme docela drsnou stezkou podél břehů jezera a pozorujeme ptactvo, prodíráme se tunely z cukrové třtiny a opuncií (dobré na videu). Pak se drápeme na okraj kráteru, odkud je fantastický výhled na celé kráterové jezero a okolí. Bereme bus v 18 hod zpátky do Adisu.

[ Zpět na web-průvodce po Etiopii ]Náměty a připomínky zde.
© 2001 Roman Garba